Anketa

Máte doma již prádlo BNF ?

  • Zatím jen jeden kus (33%, 6 Votes)
  • Ano, několik (22%, 4 Votes)
  • Ještě ne, ale rozhodně koupím (22%, 4 Votes)
  • Zatím ne (22%, 4 Votes)
  • Nemám zájem (1%, 0 Votes)

Total Voters: 18

Loading ... Loading ...
Kalendář
Únor 2020
P Ú S Č P S N
« Led    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829  

Jak vybrat správnou velikost podprsenky

Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Podprsenky totiž patří k těm nejsložitějším typům oblečení. Nabízejí širokou paletu nejrůznějších variant a zpracování, přitom jsou určeny po dámské poprsí, které je pro každou ženu unikátní. Stejně jako je široká nabídka podprsenek, je rozsáhlá a různorodá řada dámského poprsí. Každé je jiné. Proto se nelze divit tomu, že více než dvě třetiny žen nosí podprsenky nevhodných velikostí nebo tvarů. Vybrat správnou podprsenku není snadné. My vám poradíme, jak na to. Nejprve si však definujme, jak nevhodnou podprsenku poznat.

soft podprsenkyNevhodná a vhodná podprsenka

Pokud je velikost podprsenky správná, budete se v ní cítit pohodlně. Vyberete-li si vhodnou velikost, podprsenka vás nebude nikde tlačit, nebude způsobovat otlaky, ale ani nebude padat nebo se posouvat po zádech směrem nahoru.

Nevhodně zvolená podprsenka nevypadá dobře ani pod oblečením, může deformovat tvar prsou. Nebude sedět a bude třeba ji často upravovat.

Výběr správné velikosti

Klíčový je obvod hrudníku těsně pod prsy. Naměřená velikost odpovídá obvodu podprsenky s tím, že je třeba odečíst alespoň 5 centimetrů. Obvod podprsenky je totiž elastický a natahuje se, s postupem času čím dál více.

Velikost košíčků (A – J) vyjadřuje rozdíl mezi obvodem hrudníku na prsou a obvodem hrudníku pod prsy. Je tedy relativní vzhledem k obvodu podprsenky.

Comments are closed.